Hlavní obsah
Výroba loga Bugatti (Ilustrační foto) Foto: Bugatti

Bugatti 57S bylo 50 let ukryté, nyní je na prodej

Přibližně za jeden měsíc vstoupí do aukce jedno z nejvzácnějších předválečných aut na světě. Ke koupi bude mimořádné Bugatti Type 57S z roku 1937. Vozidlo bylo ukryté 50 let.

Výroba loga Bugatti (Ilustrační foto) Foto: Bugatti
Bugatti 57S bylo 50 let ukryté, nyní je na prodej

K aukci mimořádného vozidla dojde 19. února v rámci akce Bohmans Legends of the Road Sale. Bugatti vyrobilo tento konkrétní model v roce 1937 a původně si ho objednal Robert Ropner, člen rodiny Ropner Shipping Line a podle jeho požadavků na karoserii pracovala firma Corsica of London. Od roku 1969 byl vůz mimo silnice, ukrýval se v garáži svého zesnulého majitele Billa Turnbulla.

Automobil nejprve od prvního majitele koupil zakladatel závodního týmu British Connaught Grand Prix Rodney Clark, aby ho následně prodal právě Turnbullovi, jenž začal vůz rekonstruovat. V minulém roce majitel zemřel, nicméně před svou smrtí stihl práce na vozidle dokončit. Aukční síň Bohmans uvádí, že číslo podvozku je 57503 a vozidlo je díky láskyplné péči bývalého majitele v originálním a výborném stavu.

Co se auta samotného týče, Bugatti Type 57S je velmi vzácné a mimořádné auto z předválečné doby. Má čtyři místa pro pasažéry, motor s objemem 3,3 litru a ve své době se jednalo o nejrychlejší a nejexkluzivnější vozidlo své doby, stejně jako je tomu například dnes u Bugatti Chiron.

Specialitou tohoto konkrétního modelu je odlehčený podvozek vyrobený speciálně pro závodní verzi auta s názvem 57G, který vyhrál Grand Prix Francie a v roce 1936 překonal světový rychlostní rekord. Vyrobeny byly jen tři kusy, jeden přežil do dnešních dob. Důkazy ovšem naznačují, že jeden typ 57G byl rozebrán a využit právě ke stavbě nyní prodávaného Bugatti 57S.

Automobil se prodává v téměř dokonalém a neporušeném stavu, má černý lak a interiér v krémové kůži. Vůz je navíc dražen zcela poprvé. Všechny tyto okolnosti nasvědčují tomu, že cena auta bude astronomická. Aukční síň se nechala slyšet, že očekává prodej v ceně mezi 5 až 7 miliony liber, tedy v přepočtu 147,5 až 206,5 milionu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků