Hlavní obsah
Foto: BMW

BMW plánuje výstavbu své první továrny v Mexiku

Největší světový výrobce luxusních aut, společnost BMW, se v červenci chystá oznámit výstavbu svého prvního montážního závodu v Mexiku. Kapacita závodu by měla činit 100 000 vozů ročně. Informuje o tom německý časopis Automobilwoche.

Foto: BMW
BMW plánuje výstavbu své první továrny v Mexiku

BMW podle časopisu zvažuje mezi dvěma regiony, kde by továrna mohla stát. V závodě by se mohla vyrábět řada 3. Mexiko se stává pro zahraniční automobilky velmi lákavým trhem. Své závody tam mají třeba Audi nebo Honda Motor. Přispívají k tomu smlouvy o volném obchodu, levná a schopná pracovní síla a blízkost lukrativního amerického trhu.

Mluvčí BMW v reakci na zprávu řekl, že automobilka zatím nerozhodla o výstavbě nové továrny v Severoamerické zóně volného obchodu (NAFTA), která zahrnuje Spojené státy, Kanadu a Mexiko. "Běžně se poohlížíme po různých místech," citovala mluvčího agentura Reuters.

BMW v březnu oznámila, že do roku 2016 zvýší kapacitu výroby ve své americké továrně v Jižní Karolíně na 450 000 vozů ročně. Tento krok má snížit závislost firmy na nestálých evropských trzích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků