Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Aneta Přadková

BMW 5 Series nabízí luxus i v kombíku

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě se představilo nové pětkové kombi německé automobilky BMW. Vzhledem vychází z nové generace řady 5 a i přes objemnou záď vyhlíží sportovně.

Ilustrační foto Foto: Aneta Přadková
BMW 5 Series nabízí luxus i v kombíku

Asi největší změnou oproti klasickým modelům řady 5 je motorová výbava. Nejdříve se řidiči setkají se dvěma diesely 525d a 530d a dvěma benzínovými 525i a 545i od jejichž značení se odvozuje i rozlišení jednotlivých "kombíků".

Na podzim tohoto roku je pak plánován nástup zcela nového dieselu o objemu 2,5 litru, který bude montován do modelu 525d, dávající výkon 130 kW (177 koní) a maximální točivý moment 400 Nm.

Z nuly na 100 km/h se pak BMW 525d Touring dostane za 8,3 vteřiny, když maximální rychlost se pohybuje okolo 225 km/h. Zároveň je pamatováno na spotřebu, která činí pouhých 7 litrů na 100 km.

Pro všechny modely bude k dispozici sériová manuální převodovka se šesti rychlostními stupni a pro zájemce je připraven i šestistupňový automat. U některých modelů se budeme moci setkat i a automatizovanou převodovkou SMG.

Zavazadlový prostor se zvětšil na 500 litrů, což je o 90 litrů více než u klasického modelu řady 5, přičemž sklopením zadních sedadel lze získat až 1615 litrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků