Hlavní obsah
Nový automobil s názvem Model S bude stát 49 900 dolarů (zhruba milión korun). Foto: Reuters

Automobilka Tesla představila nový elektromobil

Americká společnost Tesla Motors představila nový rodinný elektromobil, který podle ní bude prvním elektrickým vozidlem uzpůsobeným pro jízdu na dálnici a současně dostupným pro většinu motoristů. Informovala o tom agentura Reuters.

Nový automobil s názvem Model S bude stát 49 900 dolarů (zhruba milión korun). Foto: Reuters
Automobilka Tesla představila nový elektromobil

Nový automobil s názvem Model S bude stát 49 900 dolarů (zhruba milión korun). Jeho výroba by měla být zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2011 v Kalifornii, montovat firma plánuje 20 000 vozů ročně. Automobil bude v základní verzi vybaven baterií, díky které na jedno nabití ujede 160 mil (257 kilometrů). Maximální rychlost vozu bude 209 kilometrů za hodinu.

FOTO: ČTK/AP

Foto: Reuters

FOTO: Reuters

Jak připomněla CNN, automobilka přichází s plánem na výrobu nového vozu v době, kdy jiné společnosti skomírají, omezují výrobu a propouští. Tesla Motors by potenciálně mohla díky výrobě Modelu S vytvořit až stovky nových pracovních míst.

Společnost Tesla již prodává sportovní elektromobil Roadster, ten si však vzhledem k ceně 109 000 dolarů (2,2 miliónu korun) pořizují pouze velmi bohatí lidé, například guvernér Kalifornie a bývalý herec Arnold Schwarzenegger či spoluzakladatelé internetové společnosti Google Sergey Brin a Larry Page. Model S má ale za úkol oslovit širší skupinu spotřebitelů.

Foto: Reuters

Model RoadsterFOTO: Reuters

Elektromobily si získávají pozornost automobilek kvůli rostoucím obavám spotřebitelů ohledně životního prostředí a cen benzínu. Největší americká automobilka General Motors plánuje příští rok uvést na trh elektromobil Chevrolet Volt, jeho výroba však bude zpočátku činit pouze 10 000 vozů ročně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků