Hlavní obsah
 

Auta od Renaultu budou umět ovládat domácnost

I Renault, který na automobilovém trhu ve Spojených státech nefiguruje, se na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas pochlubil svým příspěvkem. Kompaktní modely chce zahrnout do takzvané chytré domácnosti.

 
Auta od Renaultu budou umět ovládat domácnost

Pokud chcete mít takzvanou chytrou domácnost, přikupujete si spotřebiče či například svítidla tak, abyste si mohli skrze mobilní aplikace vytvářet různé denní scénáře a na dálku svou domácnost programovat. A Renault chce být se svými novými modely součástí toho všeho.

Proto se spojil se specialisty ze společnosti Otodo. Infotainment ve spolupráci s mobilní aplikací dokáže vytvářet různé scénáře. Například než se ráno rozjede do práce, krom rozsvícení světel a vyhřátí obývacího pokoje v domě se rovnou vyhřeje i interiér auta a do navigace pošle trasu, kterou chcete jet.

Fungovat to má ale i obráceně. Tedy když se naopak vracíte domů, z auta lze domácnosti nařídit například vytápění, vytáhnutí rolet, otevření garážových vrat a další úkony. Stačí jen systému potvrdit, že se skutečně vracíte či že se chystáte ke konkrétnímu úkonu, ke kterému máte nastavený scénář.

Pro všechny modely s nejnovějším infotainmentem Easy Link, tedy zatím Clio Captur, Zoe a Espace, nabídne aplikaci pro spolupráci s domácností ještě letos.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků