Hlavní obsah
Alpina připravuje vlastní verzi řady 8 Gran Coupé. (Ilustrační foto modelu XD3 Biturbo) Foto: Alpina

Alpina si posvítí na BMW řady 8 Gran Coupé

Chybí vám dvanáctiválec v BMW řady 8? Díky malému, ale zajímavému úpravci Alpina ho dost možná nebudete potřebovat, neboť z 4,4 V8 dokáže dostat přes šest stovek koní. A něco takového můžeme čekat v řadě 8 Gran Coupé.

Alpina připravuje vlastní verzi řady 8 Gran Coupé. (Ilustrační foto modelu XD3 Biturbo) Foto: Alpina
Alpina si posvítí na BMW řady 8 Gran Coupé

Alpina, dvorní úpravce vozů automobilky BMW a držitel titulu nejrychlejšího silničního kombíku na světě, ve svém portfoliu má i vozy založené na řadě 6. Tedy, měla - než je BMW přestalo nabízet a nahradilo je řadou 8.

Právě její čtyřdveřovou verzi, nazvanou Gran Coupé, si úpravce vezme do parády. Webu Roadshow to řekl Andreas Bovensiepen, šéf firmy sídlící v bavorském Buchloe.

BMW M850i Gran Coupé

Foto: BMW

Co můžeme očekávat, zatím nesdělil, ale dá se předpokládat, že se bude novinka držet zaběhnutých pořádků. To znamená decentní bodykit, modré podbarvení budíků a nádherná dvacetipaprsková kola.

Samozřejmostí bude také úprava motoru s cílem zvýšit točivý moment v nízkých otáčkách. Dá se předpokládat, že Alpina bude stavět na 4,4l osmiválci, který v BMW M850i dává 530 koní a 750 N.m. V Alpině B7 Biturbo je motor stejný a úpravce ho vyladil na 608 koní a 800 N.m.

Alpina B7 Biturbo na ženevském autosalonu 2019

Foto: Marek Bednář, Novinky

Lze také předpokládat, že Alpina svůj výtvor nazve B8 po vzoru zbytku své nabídky. Fanoušci značky si ale jistě vzpomenou, že takový model už v nabídce byl - byl založen na řadě 3 gen. E36.

A také jistě pamatují, že Alpina už dříve upravovala i řadu 8 - tu původní, označenou E31. Jmenovala se však B12 a měla pod kapotou dvanáctiválec o objemu 5,0 a později 5,7 litru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků