Hlavní obsah

Airbagy do Bugatti se prodraží

Americký úřad pro bezpečnost na silnicích (NHTSA) bude vyžadovat po všech výrobcích přítomnost tzv. smart airbagů. To znamená, že všechny nové vozy budou muset mít airbagy s inteligentním nafukováním rozpoznávajícím směr a sílu nárazu. Mnoha automobilkám se tato novinka prodraží. Třeba Bugatti by muselo zdražit o 125 000 dolarů.

Airbagy do Bugatti se prodraží

Mnoho z dovážených automobilů do USA pochází z malosériových firem, které na vývoj a instalaci takových bezpečnostních systémů nemají peníze. Navíc by se ani nikam nevešly - kam kupříkladu nainstalovat inteligentní airbagy u ultralehkých modelů značky Lotus? Ale i Lamborghini, Maserati či již zmiňované Bugatti mají s tímto velké problémy. Nejsou sice neřešitelné, ale náklady na zástavbu jsou značně vysoké.

Bugatti tak požádalo úřad o dvouletý odklad, který by umožnil vývoj úprav s přijatelnými náklady. Pokud totiž nebude výjimka udělena, Bugatti neprodá asi 160 plánovaných veyronů, které by nesměly na trh vstoupit do té doby, než by dostaly požadovaný systém. Podobně postupují i další značky, protože na prodeji v USA jsou závislé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků