Hlavní obsah

Americký úřad pro bezpečnost na silnicích (NHTSA) bude vyžadovat po všech výrobcích přítomnost tzv. smart airbagů. To znamená, že všechny nové vozy budou muset mít airbagy s inteligentním nafukováním rozpoznávajícím směr a sílu nárazu. Mnoha automobilkám se tato novinka prodraží. Třeba Bugatti by muselo zdražit o 125 000 dolarů.

Airbagy do Bugatti se prodraží

Mnoho z dovážených automobilů do USA pochází z malosériových firem, které na vývoj a instalaci takových bezpečnostních systémů nemají peníze. Navíc by se ani nikam nevešly - kam kupříkladu nainstalovat inteligentní airbagy u ultralehkých modelů značky Lotus? Ale i Lamborghini, Maserati či již zmiňované Bugatti mají s tímto velké problémy. Nejsou sice neřešitelné, ale náklady na zástavbu jsou značně vysoké.

Bugatti tak požádalo úřad o dvouletý odklad, který by umožnil vývoj úprav s přijatelnými náklady. Pokud totiž nebude výjimka udělena, Bugatti neprodá asi 160 plánovaných veyronů, které by nesměly na trh vstoupit do té doby, než by dostaly požadovaný systém. Podobně postupují i další značky, protože na prodeji v USA jsou závislé.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků