Hlavní obsah
 

Nové BMW M3 jako kombi nebude, lákavou variantu nabízí Alpina

Alpina coby dvorní úpravce BMW na autosalonu ve Frankfurtu nechybí. Němci sem přivezli nabušený kombík trojkové řady. Před příchodem BMW M3 se jedná o nejsilnější novou trojku. V rámci karoserie kombi mu tento titul nejspíš i zůstane.

 
Nové BMW M3 jako kombi nebude, lákavou variantu nabízí Alpina

Zatímco u řady 5 jsme se párkrát kombi od divize Motorsport dočkali, trojkové „emko” tu v zahrádkářské variantě nebylo oficiálně sériově nikdy. Nic se na tom podle posledních zpráv z Mnichova nezmění ani u připravované nové generace.

A tak má rybníček opět volný Alpina. Ta funguje jako tuningová společnost, která je ale velmi úzce spjata přímo s BMW. Novinka se jmenuje B3 Touring. A změny jsou už tradiční. Tedy nárazníky, vpředu s nápisem, odlišné laky karoserie či až dvacetipalcové vícepaprskové disky kol.

Ledvinky jsou černě lakované.

Foto: Alpina

Rovněž uvnitř najdete barevné změny a variace na modrou, včetně digitální přístrojovky, nebo zelenou. Pod kapotou trůní třílitrový řadový šestiválec, který normálně najdete v BMW M340i. Nejedná se tedy o motor od divize M, který má stejný objem, ale rovněž v nové generaci bude podstatně odlišný.

Poznávacím znamením je také čtveřice výfukových koncovek.

Foto: Alpina

I tak je ale od Alpiny vyladěn na 462 koňských sil. Ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol vystřelí z nuly na stovku za rovné čtyři sekundy a zastaví se na 299 km/h. První vozy za zatím nespecifikované ceny budou dodány v půlce roku 2020.

Interiér je vyšperkován detaily, jako barevným obšíváním a jinou grafikou digitální přístrojovky.

Foto: Alpina

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW M3 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků