Jak jsme již nejednou psali, značka Rover jako taková připadla Fordu, který si pojistil, že jeho vozy Land Rover nebudou spojovány s žádným čínským výrobcem. [celá zpráva] Tím udělal čáru přes rozpočet čínskému koncernu SAIC, který si na značku brousil zuby, když už zakoupil kompletní vůz Rover 75. Jenže uplynul měsíc a podnikaví Číňané představili svou vlastní značku Roewe, v Číně známou jako Rong Wei. [celá zpráva]

Roewe na konci minulého týdne představil právě zakoupený model Rover 75 pod vlastní značkou a s vlastním jménem. Ačkoli... Jméno nového vozu je Roewe 750, tedy žádná velká změna.

Tento vůz stojící na rozvoru 2847 mm zapadá v Číně do vyšší střední třídy a konkurovat by měl Hondě Accord, Volkswagenu Passat Lingyu, Toyotě Camry a General Motors LaCrosse. Firma zatím neplánuje jeho vývoz do zahraničí před rokem 2009. Jenže konkurence v podobě automobilek Geely a Chery již zanedlouho začne expandovat v Evropě, což jim může přinést velký náskok. Roewe tak plánuje již příští rok představení vlastního sedanu střední třídy, který by mohl být exportován.