Automobilka Volvo asi nebude zrovna potěšená ze zájmu, který vypukl pět dní před plánovaným představením, ale bůh ví. Třeba jsou kanály, kde se objevují tyto fotky, trochu víc oficiální a jen mají přitáhnout pozornost k novému vozu, o kterém se tak bude psát déle.

Od konceptu do série

Volvo C30 se představilo jako koncept na ženevském autosalonu a vzbudil opravdu velký ohlas i mezi čtenáři Novinek. [celá zpráva] Jeho design byl ve studii velmi zajímavý. Především záď s výklopnými celoskleněnými třetími dveřmi mnohé zaujala (podobný systém má i trojice minivozů vyráběných v Kolíně). Nyní máme pro všechny fanoušky značky dobrou zprávu - z konceptu se zachovala drtivá většina efektních designérských prvků, včetně již zmíněných třetích dveří.

Kde všude "ubrali plyn"

V přední části je sice design umírněný, ale není třeba plakat. Vzhled převzatý z S40 není vůbec špatný. Na první pohled však objevíme změny - třeba nové světlomety s větším krycím sklem či menší mřížku chladiče. Když postoupíme k boku vozu, objevíme, že tady je změn minimálně. Dokonce i plastové nástavce blatníků zůstaly. Jen jejich barva bude pochopitelně černá a ne hnědá jak na konceptu.

V zadní partii najdeme několik úprav, které jsou daní za jednodušší výrobu. Tak třeba v zadním nárazníku už nenajdeme velký difuzor a trojúhelníkové koncovky výfuků. Zato se v rozích objevily odrazky. Ale to hlavní naštěstí na zádi zůstalo - mohutné vystouplé blatníky a efektní třetí dveře.

O výkonových variantách motorů se zatím můžeme jen dohadovat. Pravděpodobně se objeví všechny agregáty z S40, ale také něco navíc. Podle dohadů by se mohl výkon šplhat i přes 200 koní a bát se tak musí i BMW 130i či Audi A3 3.2 quattro.