O třídveřovém modelu Civic se spekulovalo už dlouho. Především po tom, co byl představen v konceptu Type-R [celá zpráva]. Jenže ten zatím ještě v sériové výrobě nabízen není. To třídveřák představený ve Velké Británii se na nabídkové listy dostane velmi brzy a možná se prvních vozů dočkáme ještě letos.

A proč bude novinka představená zrovna Velké Británii? Odpověď je nasnadě - všechny vozy Honda Civic se totiž vyrábí v britském závodě značky Honda ve městě Swindon v hrabství Wiltshire.

Další výstavní krasavice

Na tomto autosalónu se také představí technologicky velmi pokročilý luxusní sedan značky Honda - model Legend. Ten je vybaven průlomovými bezpečnostními řešeními počínaje systémem pro zmírňování následků kolize CBMS, který dokáže předvídat kolize a v případě potřeby zpomalit vozidlo, a inteligentní technologií pohonu všech kol SH-AWD, která dosahuje špičkových výkonů při jízdě v zatáčkách.

Pro fanoušky motoristického sportu je připraven speciálně upravený vůz Formule 1. Na stánku bude umístěn skutečný závodní vůz značky Honda, který byl rozebrán a nyní bude vystaven jako 3D umělecké dílo.

Za pozornost však stojí také kolekce ekologicky šetrnějších produktů Honda od nedávno představeného modelu Civic Hybrid až po elektrické mopedy a motocykly poháněné palivovými články.