Škoda Superb se v modernizované podobě představí již ve čtvrtek 23. května v Bratislavě, těsně před zahájením čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji. Z četných upoutávek už můžeme leccos uhodnout, zejména co se designu týče.

Změny se odehrají na přídi, kde najdete nový nárazník, vystouplou masku a nové full-LED světlomety s technologií vykrývání okolního provozu. Ty nahradí dosavadní bi-xenony. Vzadu je pak taktéž nový nárazník, svítilny mají odlišnou grafiku a spojeny jsou chromovanou lištou, logo pak bylo nahrazeno nápisem, stejně jako u Scaly. Přiložené video pak ukazuje nové funkce, jako je promítání nápisu Škoda na zem.

Další upoutávka na faceliftovaný Superb ukazuje základní rysy.

Další upoutávka na faceliftovaný Superb ukazuje základní rysy.

FOTO: Škoda 5x

Vpravo je zahalená verze Scout, poznáte ji i podle oplastování a nápisu na sedadle.

Vpravo je zahalená verze Scout, poznáte ji i podle oplastování a nápisu na sedadle.

Automobilka pak také oficiálně potvrdila, že vůbec poprvé se u modelové řady Superb představí také verze Scout. V předchozí generaci byl k mání jen Scoutline. Očekávejme zvýšený podvozek, oplastovanou karoserii a odlišné materiály uvnitř.

Co se týče motorizací, velkou premiérou bude plug-in hybridní pohon, tedy kombinace zatím neznámého spalovacího motoru s elektromotorem a baterií, kterou lze dobíjet ze sítě a prodloužit čistě elektrický dojezd. Parametry tohoto pohonu a také to, jaké klasické jednotky zůstanou v nabídce, se dozvíme až v Bratislavě. Tam se novinka představí po boku elektrické verze Citigo.

Na pohled toho na světlometu moc nového není, ale v útrobách se změnilo hodně.

Na pohled toho na světlometu moc nového není, ale v útrobách se změnilo hodně.

Škoda Superb představuje svá světla

Škoda Superb představuje svá světla.

Nová Škoda Superb na oficiální ilustraci staršího data

Po faceliftu zaujme také stříbrná lišta na nárazníku, která vůz opticky rozšíří.

Srovnání stávající (vlevo) a inovované verze. Nové jsou světlomety, přesněji jejich grafika a složení LED diod, maska je vystouplá a výraznější, změny čekejme i v rámci zamaskovaných mlhovek.

Srovnání stávající (vlevo) a inovované verze. Nové jsou světlomety, přesněji jejich grafika a složení LED diod, maska je vystouplá a výraznější, změny čekejme i v rámci zamaskovaných mlhovek.

FOTO: Koláž Novinky.cz a Škoda Auto