Volkswagen je tradičně silný v jihoamerických zemích. A právě v Sao Paulu představil nový pickup. Jmenuje se Tarok a zatím je to jen koncept. Ale všichni vědí, že u něj nezůstane. [celá zpráva]

Na výše uvedeném odkazu jsme vám nedávno ukazovali skicu vozu, teď už je po představení, takže vám můžeme ukázat velmi povedený vůz, který je na rozhraní SUV a užitkového pickupu. Auto je to zajímavé hned z několika důvodů. Především proto, že má platformu MQB (tedy jako Škoda Octavia), ale přitom ložnou plochu o délce 1,2 mm. A to je celkem hodně.

Nevypadá, ale je to celkem velké auto

Nevypadá, ale je to celkem velké auto.

Bližší rozměry vozu neznáme, ale zas tak malý není

Volkswagen Tarok na podvozku Octavie

A navíc je to sice čtyřdveřový a pětimístný vůz, ale zadní sedadla se dají sklopit, stejně jako přepážka k nákladovému prostoru. A najednou se celá délka roztáhne až na 2,78 metru při otevřeném zadním víku nebo 1,86 m při zavřeném. Náklad může vážit až 1000 kg.

Zajímavá je možnost zvětšení ložné plochy

Zajímavá je možnost zvětšení ložné plochy.

Pod kapotou je zážehový čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem 110 kW (148 koní). Samozřejmě má možnost jezdit i na etanol. V sériovém provedení prý bude i verze s dvoulitrovým dieselem. Koncept má pohon všech kol, ale to patrně nebude standardem.

Maximální délka je 2,78 m

Maximální délka je 2,78 m.

Škoda, že s autem se zatím nepočítá na dovoz do Evropy. V anketě po straně článku můžete hlasovat, jestli by se takové auto na starém kontinentu uplatnilo.

Pohon všech kol nebude asi standardem

Pohon všech kol asi nebude standardem.

FOTO: Volkswagen