Nemá cenu chodit kolem horké kaše - Genovation GXE má 811 koní, 949 Nm, na 60 mph (97 km/h) zrychlí za méně než tři vteřiny a maximální rychlost činí 331 km/h. Je to nejrychlejší silniční elektromobil světa a zároveň důkaz, že elektromobily nemusí být jen nudné spotřebiče.

Podle výrobce, firmy Genovation z města Rockville v Marylandu, má maximálka dokonce být přes 220 mph (354 km/h). Číslo 331 je zmíněno proto, že takové rychlosti GXE skutečně dosáhlo na přistávací dráze pro raketoplány na mysu Canaveral.

Genovation GXE

Podle výrobce by mělo GXE zvládnout přes 354 km/h. Nejvyšší naměřená rychlost je zatím 331 km/h a už to je rekord mezi elektromobily.

FOTO: Genovation

Elektrickou Corvette jsme tuto novinku nazvali proto, že za její základ skutečně posloužil Chevrolet Corvette C7 Z06. Vůz byl zbaven původního pohonného ústrojí a na jeho místo se nastěhovaly baterie, kabely a hlavně dva elektromotory, které pohánějí zadní kola.

Mizerný dojezd, astronomická cena. To ale bude všem jedno

Genovation GXE má samozřejmě pár nevýhod. Tou první je fakt, že tu není moc místa na baterie, takže celková kapacita je jen 44 kWh. Automobilka hovoří o 130 mílích dojezdu, tedy cca 209 km, pokud pojedete rozumně. Mezi řádky lze vytušit, že když svižnou jízdou zvládne 100 km, bude to úspěch.

Druhou nevýhodou je cena. GXE může být vaše za 750 tisíc dolarů, což je aktuálním kurzem zhruba 16,12 miliónu korun. Navíc v plánu je vyrobit pouze 75 kusů; exkluzivita dnes ve světě supersportů prodává, ať se to petrolheadům líbí, nebo ne. Pokud tedy máte zájem, doporučujeme neotálet.

Genovation GXE

Stejně jako exteriér, i kabina jako by té v Corvette z oka vypadla.

FOTO: Genovation

Pokud byste měli zájem vidět tuhle novinku živě, vydejte se na veletrh CES (Consumer Electronics Show), který proběhne za týden v Las Vegas. První kusy se ale k zákazníkům dostanou až v roce 2019.

A proč zrovna Corvette, když si toto auto snad víc než jakékoliv jiné člověk spojí s benzínovým osmiválcem? Jak vyplývá ze slov Andrewa Saula, šéfa Genovation, právě proto, že je americkou ikonou.