„Na shromáždění v německém Emdenu natvrdo řekli, že nám vezmou superb a nechtějí, abychom dělali elektromobily. Jednat se o tom bude nyní. V podkladech je u závodu v Emdenu napsáno, že se tam bude vyrábět rodina passatů. Ne passat, ale rodina passatů (do níž patří i zmíněný superb, pozn. red.)," uvedl Povšík.

Šéf koncernových odborů Bernd Osterloh přitom v úterý v témže listu ujišťoval, že odborářům VW není nic známo o úvahách o odnětí části výroby české automobilce. Spekulace o přesunu části výroby z České republiky do Německa propukly v říjnu. [celá zpráva]

Pokud jde o elektromobily, uvedla Škoda Auto minulý týden, že bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem. [celá zpráva]

Mladoboleslavští odboráři nyní vyjednávají o nových kolektivních smlouvách. Povšík v listu poznamenal, že hodinová mzda v Emdenu je téměř 50 eur, ve Škodě čtyřikrát méně. Proto se nebojí o zaměstnanost.

Škoda přesun nového superbu neočekává

„Nám se kvůli našim mzdám vždycky nějaká práce dá. Superb je ale naše vlajková loď," zdůrazňuje Povšík. „Závidějí nám úspěch. Nazývají nás kanibalisty, i když jen plníme úkoly, které nám dali. Udělali jsme karoq a kodiaq a teď jim vadí, že jim konkurují. Dostáváme úkoly jako Popelka, ponořit se pro prstýnek do oceánu. Když je splníme, tak si stěžují," uzavírá Povšík.

Samotná Škoda ale přesun výroby nástupce modelu Superb, který by měl přijít na trh po roce 2020, neočekává. „Pro značku Škoda nejsou momentálně předpokládány žádné změny," řekl mluvčí automobilky Zdeněk Štěpánek.