Mnoho zákazníků chce něco víc než obyčejné sériové vozy. Rádi si připlatí za větší pohodlí, luxus… Třeba Ford už dávno odhalil, že Mondeo se ve velké většině prodává v nejvyšší výbavě a zákazníci chtějí ještě víc luxusních prvků. A tak vytvořil hned novou divizi Vignale: Stejně tak má i Citroën značku DS a tak dál.

Nissan si to asi nemůže také nechat ujít. Lidé, kteří mají peníze, se musí udržet. A tak teď přichází dva koncepty, tedy jen unikátní neprodejné vozy, které možná jsou takovou předzvěstí luxusnějších výbav značek.

Nissan Qashqai Premium Concept

Nissan Qashqai Premium Concept

FOTO: Nissan

Nissan Qashqai Premuim Concept je auto se sametově tmavou karoserií (ano, i nissany si dnes už můžeme snadno splést). Design je doplněný novými nárazníky a prahy a doplňky v barvě mědi. Stejně tak zaujmou i velká dvacetipalcová kola. Interiér sice není vidět, ale víme, že uvnitř je na sedadlech luxusní kůže Nappa, přístrojová deska je kombinací uhlíkového kompozitu, matného chromu a leštěné temně černé.

Nissan X-Trail Premium Concept

Nissan X-Trail Premium Concept

FOTO: Nissan

Podobně je na tom i X-Trail, který však má bílou karoserii s černou pouze kapotou motoru a střechou. I zde jsou dvacetipalcová kola a luxusní interiér. Tady ovšem má kůže černou barvu.