Dubajský autosalon je vzhledem k velmi nízkým cenám benzínu a zdejší bohaté klientele zajímavý hlavně pro výrobce luxusních nebo sportovních modelů. Letošní ročník ukáže zhruba stovku nových modelů, z nichž většina na zdejším autosalonu neprožije svou světovou, nýbrž pouze lokální premiéru. I tak ale půjde o rekordní počet vystavovaných automobilů v teprve čtyřiadvacetileté historii autosalonu.

Celkem se zde ukáže na 600 vozidel, samotná plocha areálu je 65 tisíc metrů čtverečních. Organizátoři očekávají přibližně 100 tisíc návštěvníků. Autosalon má otevřeno pouhé čtyři dny, u evropských je přitom běžné, že je lidé mohou navštívit cca po dobu 14 dní.

Bugatti Legend Meo Costantini (2013)

Bugatti Legend Meo Costantini (2013).

FOTO: Bugatti

Nejzajímavější světovou premiérou bude Bugatti Legend Meo Costantini, další z mnoha limitovaných edic Bugatti. Tato je zvláštní svým modrým lakem a hnědou kůží v interiéru. Na samotné technice unikátního motoru o výkonu 1200 koní se nic nezměnilo. K prodeji jsou tři kusy, každý stojí zhruba 54 miliónů korun.

Do konce roku proběhnou ještě dva významné mezinárodní autosalony – koncem listopadu se jeden koná v Los Angeles, druhý v Tokiu.