Evropským autem roku se stal VW Golf

Titul evropského auta roku pro letošní rok získala s převahou sedmá generace Volkswagenu Golf. Stejný model bodoval i v české novinářské anketě.

Volkswagen Golf byl na autosalónu v Ženevě vyhlášen autem letošního roku Video: Novinky/Reuters

Ve finálovém hlasování soutěže Car of The Year 2013 předstihl golf sedmé generace modely Ford B-Max, Hyundai i30, Mercedes-Benz třídy A, Peugeot 208, Renault Clio, Subaru BRZ/Toyota GT86 a Volvo V40. Uvedli to organizátoři ankety při pondělním slavnostním vyhlášení výsledků. Loni vyhrál elektromobil Opel Ampera.

V nejstarší odborné automobilové anketě, která letos slaví 50. ročník, hlasovalo 59 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Vybírali z 32 nominovaných novinek. Soutěže se účastní modely uvedené na evropský trh v předchozím roce. Podmínkou je prodej více než 5000 kusů.