Na výběr budou dvě motorické varianty: buď přeplňovaný čtyřválec nebo atmosférický šestiválec se zdvihovým objemem 3,8 litru. Oba motory spalují benzín. Slabší agregát disponuje výkonem 223 koní, silnější verze nabídne 310 koňských sil.

Vypadá dobře, ale jeho konkurenci vidíme spíše v Peugeotu 407 Coupe než v Nissanu 350Z. Ale možná že Hyundai překvapí.:. Vypadá dobře, ale jeho konkurenci vidíme spíše v Peugeotu 407 Coupe než v Nissanu 350Z. Ale možná že Hyundai překvapí. Foto: Hyundai

Převodovku si můžete vybrat buď manuální nebo automatickou, v obou případech bude šestistupňová. Brzdy dodala renomovaná firma Brembo. V silnější verzi se objeví i samosvorný diferenciál.

Genesis Coupe vychází z modelu Genesis, což je automobil vyšší střední třídy. Dvoudvéřová varianta by měla spadat do třídy střední.

Uvidíme, zda pro ní příbuznost s luxusním sedanem nebude větším zlem než užitkem, pokud jde o proklamované sportovní vlastnosti. Ale dokud se s korejským kupátkem nesvezeme, nemůžeme dělat závěry o jízdních vlastnostech. Evropská premiéra je naplánovaná na rok 2009.

Sedačky mají solidní boční vedení, jinak je interiér až příliš tmavý.:. Sedačky mají solidní boční vedení, jinak je interiér až příliš tmavý. Foto: Hyundai