Po čtyřech letech se všichni fanoušci stuttgartské automobilky dočkali - v pátek bylo představeno Porsche 911 pro modelový rok 2008. Stalo se dobrou tradicí Porsche, že změny na vnějším designu jsou minimální, ostatně proč měnit něco, co funguje už čtyřicet let. Nicméně napovíme, že přední i zadní světla mají mírně pozměněný tvar; vepředu najdete světla pro denní svícení z LED diod. Odlišné jsou rovněž nárazníky, změny opět proběhly jak vpředu, tak i vzadu.

Z technických změn patří k nejvýznamnějším nová sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka PDK, která zlepšuje zrychlení a zároveň přináší nižší spotřebu paliva a emisí CO2. Výkony motorů jsou nyní o 5 - 25 koní vyšší.

:. Tady je máme všechny pohromadě - kompletní v tuto chvíli faceliftovaná řada 911 čítá čtyři modely - Carrera a Carrera S ve verzích kupé a kabrio. Foto: Porsche

Základní verze s 3,6litrovým šestiválcem nabízí 345 koní (254 kW) a 389 Nm točivého momentu. Silnější verze S, poháněná 3,8litrovým šestiválcem, má nyní 385 koní (283 kW) a „krouťák“ 420 Nm. Nejvyšší rychlost nové 911 činí 289 km/h, respektive 302 km/h u verze S.

A pozor: na virtuální rozloučení s odcházející verzí 911 se můžete těšit už za několik dnů na Novinkách! Připravujeme test verze Carrera S a nebude chybět ani video. Rozhodně si to nenechte ujít.