Do zápasu domácí borci vstoupili sice razantně, ale byl to naopak soupeř, který se ujal vedení po trestných kopech - jejich vykonavatel je prováděl bezchybně. Naopak český kopáč Pavel Vokrouhlík se dvakrát netrefil a přesto kopy z dálky dotahoval náskok Belgie.

Naposled se mu to povedlo, když za stavu 3:14 po jedné položené pětce Belgie, dostal svůj tým znovu do hry snížením na 9:14. Pak už v prvním poločase bodoval jen soupeř. Belgičanům tak k vítězství pomohly dvě hrubé chyby svěřenců trenéra Kafky, po kterých se hráči Belgie radovali z položených pětek.

Po změně stran sice Češi měli více ze hry, ale belgické brankoviště pro ně bylo jako  zakleté. Bylo chybou, že se k pětinásobnému Ragbistovi roku Martinovi Jágrovi míč dostal jen zřídka a když se tak stalo, Belgičané ho pokaždé s vypětím všech sil ubránili. Čeští ragbisté tak dokázali jen snížit na konečných 12:24 a tak vyhráli - ovšem jen druhý poločas 3:0.

"Hosté se patrně  na nás dobře připravili. Navíc se proti poslednímu zápasu v Praze velmi zlepšili a k dobré pohodě jim pomohlo delší soustředění včetně přátelského utkání se stálým účastníkem MS s Kanadou," řekl po utkání kapitán Roman Šuster.

"Za pozitivní po utkání považuji,že jsme osmdesát minut hráli naplno, v určitém rytmu a dodržovali tempo hry," dodal trenér Martin Kafka.

V sobotu 20. listopadu nastoupí Češi v Amsterodamu proti Nizozemsku, pro které utkání bude prvním v řadě dvouletého mistrovství. "Do Nizozemska odjíždíme bez některých hráčů, kteří hráli proti Belgii, ale nyní se vrací do Francie, kde  jsou vázáni na účast v tamějších  soutěžích," řekl kouč Kafka.

Česko - Belgie 12:24 (9:24) * Pětky: 0:2 * Body:Vokrouhlík 12 - Meus 11, Eppe a Haghedooren po 5, Orban 3 * Rozhodčí: Petruscu (Rum.), Rázga (ČR), Pontier (Belg.) * Diváci: 500 *Další utkání II. divize ME: Polsko - Moldavsko    25:36  (22:17) * Aktuální pořadí: 1. Belgie, 2. Moldavsko, 3. Česko (všichni 4 body) 4. Polsko (1 bod), 5. Německo, 6. Nizozemsko (0 bodů)