Hlavní obsah

Zloději kovů ukradli únikové dveře podél dálnice. Zabíjí to zvěř

Novinky, Lucie Balcarová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Protihlukové stěny na dálnici i dálničním přivaděči v Bohumíně jsou už téměř dva měsíce bez kovových masivních dveří, a to po obou stranách. Z únikových východů totiž pobrali značný počet z nich bezohlední zloději.

Foto: Pavel Čempěl

Zloději kovů způsobili škodu za půl milionu korun. Případ šetří policie.

Článek

Kromě zvýšeného hluku z dálnice teď řidičům hrozí i střet se zvěří z okolních polí a remízků, kterým mají stěny také bránit. Radnici na to upozornili zdejší myslivci.

„Kvůli absenci dveří už řidiči srazili několik kusů zvěře. Naposledy to byla březí srna, která měla pár dní před porodem dvou kolouchů. Zatím to vždy odneslo nevinné zvíře, jenže jde o úsek, kde se jezdí minimálně stokilometrovou rychlostí, a nakonec to mohou být místo zvířat dvě nevinné děti v autě,” upozornil Čestmír Kaspřák z Mysliveckého sdružení Bohumín.

Město už na chybějící dveře upozornilo správce komunikace, kterým je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Tomu vznikla krádežemi škoda za půl miliónu korun. Případem se proto zabývá dálniční policie.

„ŘSD se chystá chybějící dveře nahradit a současně je zabezpečit proti opětovnému odcizení. Panty dveří zavaří, aby je už nenechavci nemohli vysadit a odtáhnout pryč. Už je dokonce vysoutěžena firma, která dveře dodá a upraví. Celý problém je ovšem v tom, že v současné době jsou veškeré zakázky ŘSD pozastaveny,“ uvedl vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka.

Zarážející na sériové krádeži únikových dveří je fakt, kam se poměrně rozměrný lup poděl. Bohumínským strážníkům se sice podařilo jedny dveře i s poberty zajistit. Ti ovšem drze tvrdili, že je našli odhozené a o žádných dalších nevědí. Hlídky městské policie proto vzaly útokem sběrny, ale kupodivu v nich žádné další dveře neobjevily. Jediné zachráněné tak skončily v depozitu na radnici.

„I tento případ je odstrašující. Denně vznikají státu, státním organizacím, městům i lidem škody kvůli zlodějům kovů. Ročně jsou to miliardy. Ovšem stát a jeho instituce zřejmě stále čekají, až zahynou následkem krádeží kovů i lidé a pak se začne konečně něco dít, jako tomu bylo i u metylalkoholu. Nemůže se nám proto nikdo divit, že se s tímto stavem nechceme smířit a že chceme výkup kovů ve sběrnách omezit,“ uvedl starosta Petr Vícha.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám