Hlavní obsah

Část skupiny ABBA podle listu The Times neodmítá návrat

Dva bývalí členové populární švédské hudební skupiny ABBA se nebrání myšlence, že by se dali dohromady kvůli jednomu koncertu, i když v minulých letech to tvrdošíjně odmítali. Benny Andersson listu The Times na dotaz, zda si dovede představit, že by se kvarteto opět sešlo a uspořádalo představení, jež by se natočilo a bylo promítáno na celém světě, odpověděl: "Ano, proč ne?"

Foto: Archiv, Právo

Benny Andersson a Björn Ulvaeus

Článek

"Nevím, jestli děvčata ještě zpívají," dodal Andersson na adresu dvou ženských členek skupiny Anni-Frid Lyngstadové a Agnethy Fältskogové.

"Není to špatný nápad," reagoval na otázku časopisu týkající se konání případného koncertu, který by ale byl jen pro pozvané a doprovázel by je možná malý orchestr.

Björn Ulvaeus, který spolu s Anderssonem složil takové hity jako Dancing Queen a Waterloo, ironicky podotkl: "Mohli bychom zazpívat The Way Old Folks Do (Tak jak to staří lidé dělávají), což je narážka na jejich píseň The Way Old Friends Do (Tak jak to staří přátelé dělávají).

Reakce obou umělců, kteří nyní pracují v Londýně na nové hudební produkci, znamená obrat po dlouholetém odmítavém postoji k obnovení skupiny. Loni po úspěchu hudebního filmu Mamma Mia!, který byl natočen na základě jejich písniček, Björn Ulvaeus oznámil, že čtveřice se již nikdy nedá dohromady. Listu The Sunday Telegraph řekl, že by si přál, aby na ně jejich fanoušci vzpomínali jako na "mladou, živou skupinu plnou energie a ambicí".

"Už se nikdy spolu nevrátíme na scénu," řekl tehdy. "Už prostě nemáme chuť to udělat. Nemáme problém s penězi a chtěli bychom, aby si nás lidi uchovali v paměti takové, jací jsme byli."

Skupina ABBA vznikla v roce 1971 ve Stockholmu a rozešla se v roce 1982. Patří ale stále k nejúspěšnějším a nejprodávanějším skupinám v historii populární hudby. Od 70. let prodala 400 miliónů desek.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám