Hlavní obsah
Romantická zřícenina Valečova, Máchova deska u paty hradu vpravo Foto: Vratislav Konečný

Učit péči o zuby je vhodné již od raného dětství

O tom, že je péče o zuby v dětském věku nesmírně důležitá, snad už nikdo nepochybuje. "Právě v tomto období si děti utvářejí hygienické návyky. Mezi ně samozřejmě patří i to, jak si správně zuby čistit a jak o ně dobře pečovat," říká MUDr. Iva Lekešová, CSc., koordinátorka stomatologické části programu Zdravé zuby.

Romantická zřícenina Valečova, Máchova deska u paty hradu vpravo Foto: Vratislav Konečný
Učit péči o zuby je vhodné již od raného dětství

"Program motivuje žáky nejen k preventivním prohlídkám u stomatologa, ale jeho součástí je také výuka dentální hygieny, zdravé výživy a dalších opatření ke zlepšení zdraví zubů. V rámci přírodovědy a prvouky se proto uskutečňuje už na prvním stupni základních škol," dodává doktorka Lekešová.

Děti získají od učitelů materiály, které je přístupnou formou informují o problematice zubní prevence. Pracovní listy programu se liší v každém ročníku prvního stupně základní školy. Pro děti je totiž velmi důležité dostávat informace tak, aby odpovídaly jejich věku.

Zároveň jsou spolu s rodiči motivovány k pravidelným preventivním prohlídkám u zubního lékaře. Po jejím absolvování se díky razítku od stomatologa v soutěžní kartě mohou zapojit do soutěže o řadu zajímavých cen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků