Hlavní obsah

Tři šálky čaje denně sníží riziko rakoviny prsu až o třetinu

Čaj bohatý na antioxidanty může být vhodnou prevencí řady onemocnění včetně rakoviny. Podle floridských odborníků je prokázána ale především jeho preventivní účinnost v případě rakoviny prsu u žen. Ty, které si dopřejí tři šálky tohoto nápoje denně, mohou snížit riziko onemocnění zhoubnou chorobou až o třetinu.

Tři šálky čaje denně sníží riziko rakoviny prsu až o třetinu

Riziko vzniku nádoru u žen mladších padesáti let se ve studii expertů z Moffittova onkologického centra v Tampě snížilo až o 37 procent, když si dopřály tři šálky čaje denně.

Nad padesátku už čaj nezabírá

U žen starších padesáti let však stejný účinek čaje pozorován nebyl. Podle floridských onkologů je to zřejmě tím, že látky obsažené v čaji působí proti typům nádorů, které mají tendenci vznikat v těle mladších žen.

U lobulárního typu nádoru je vliv čaje dokonce ještě vyšší, u tohoto typu rakoviny může konzumace čaje třikrát denně snížit riziko výskytu u žen mladších padesáti let až o 66 procent.

„Pravidelná konzumace čaje, zvláště v umírněném množství, může snižovat riziko rakoviny u mladších žen. S ohledem na to, že je čaj nejčastěji konzumovaným nápojem na světě, máme velmi atraktivního kandidáta na prevenci rakoviny prsu,“ věří autor studie Nagi Kumar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků