Hlavní obsah
Krájení cibule nepatří mezi oblíbené činnosti. Foto: Profimedia.cz

Cibule je nezbytnou součástí naší kuchyně. Její příprava ale rozhodně nepatří mezi ty nejveselejší. Při krájení většiny druhů totiž často slzíme. Čím to je? Tým vědců přišel s vysvětlením - za všechno může chemická látka, která se uvolňuje s každým zářezem do cibule.

Krájení cibule nepatří mezi oblíbené činnosti. Foto: Profimedia.cz
Proč slzíme při krájení cibule

Fascinující vysvětlení poskytl Daily Mailu specialista na výživu, doktor Duane Mellor. Podle něj může za slzení očí při krájení cibule chemická látka zvaná propanthial s-oxid, která má zabránit tomu, aby tuto zeleninu napadali a požívali škůdci.

Tato látka je navíc těkavá, což znamená, že jakmile se při rozseknutí cibule nožem uvolní, rychle se vypaří a najde si cestu právě k očím. Tam se rozpouští v tekutině, která chrání naše duhovky, a vytvoří kyselinu sulfenovou, která oči dráždí. Ty se pak následně snaží kyselinu odplavit pomocí slz.

Ne všechny cibule nás ale rozpláčou. Existuje řada vědeckých diskusí o tom, proč tomu tak je. Nejpravděpodobnější teorie naznačuje, že hlavním důvodem je množství síry, kterou cibule absorbovala z půdy, v níž rostla. Čím vyšší je obsah síry v půdě, tím víc budeme slzet.

Pokud vás slzení očí odrazuje od krájení cibule, vyberte si sladší hnědé odrůdy, které jsou méně intenzivní.

Anketa
Vadí vám krájení cibule?
Ano, vadí.
58.8 %
Ne, nemám s tím problém.
41.2 %
Celkem hlasovalo 405 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků