Hlavní obsah
Mnozí zaměstnanci nemají rádi open space kanceláře, u většiny z nich snižují produktivitu práce. Foto: Profimedia.cz

Open space kanceláře škodí zdraví a mohou vést k paranoidnímu chování

Velká kancelář, mnoho lidí, nedostatek soukromí a osobního prostoru. I to se dá shrnout pod pojmem open space. Tento typ kanceláří je nejen u nás stále více oblíbený. Zaměstnavatelé mají větší dohled nad zaměstnanci a očekávají i vyšší produktivitu práce. Opak ale může být pravdou. Rozlehlé kanceláře nesvědčí mnoha lidem nejen po psychické stránce, ale i po té zdravotní, což může vést ke snížení pracovního výkonu.

Mnozí zaměstnanci nemají rádi open space kanceláře, u většiny z nich snižují produktivitu práce. Foto: Profimedia.cz
Open space kanceláře škodí zdraví a mohou vést k paranoidnímu chování

Nadměrný hluk, nedostatek soukromí, nekončící rozptylování, to vše působí negativně na psychiku zaměstnanců a u mnohých z nich může vést například ke stresu, potvrdili vědci.

Ačkoli při realizaci kanceláří zaměstnavatelé předpokládají zvýšení produktivity práce, výzkum prokazuje opak. Při nevhodně naplánovaných kancelářských prostorech poklesla produktivita práce zaměstnanců o téměř dvacet procent.

Nedostatek klidu a soukromí

Podle serveru The Daily Mail si z dvaceti tisíc dotazovaných zaměstnanců 56 procent stěžovalo na nedostatek soukromí, 55 procent uvedlo nevyhovující teplotu v kanceláři a šedesát procent si stěžovalo na absenci klidného místa.

Jeden člověk ze tří dotazovaných nebyl spokojen s dostatkem denního světla a hodnotou hluku.

Pro zaměstnavatele může být současný stavební trend prospěšný, ale hit posledních let, kdy jsou zaměstnanci s trochou nadsázky namačkáni v kanceláři jako zástupy slepic v kurníku, nahrává zvýšenému paranoidnímu chování u některých jedinců, tvrdí vědci z University College v Londýně i poradci v oblasti životního prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků