Hlavní obsah

Obézních přibývá i v Thajsku

Thajsko se zařadilo mezi země, kde populace trpí obezitou. Podle nejnovějšího výzkumu je přibližně deset miliónů Thajců obézních. To představuje přibližně sedmnáct procent všech obyvatel země.

Obézních přibývá i v Thajsku

Sedmnáct procent Thajců je obézních, vystavuje se riziku srdečních komplikací, cukrovky nebo také selhání ledvin. Na problém v pondělí upozornily thajské sdělovací prostředky.

Výzkum, který hrozbu obezity odhalil, vedlo thajské ministerstvo zdravotnictví. Podle výsledků je jen devětatřicet procent lidí ve věku od třinácti do padesáti devíti let v rozmezí normální váhy, napsal list Bangkok Post. Ostatní mají buď podváhu či naopak, a to ve větším počtu, nadváhu nebo trpí obezitou. 

Počet obézních žen je přitom dvojnásobný oproti obézním mužům, uvádí se dále ve výzkumu. V posledních pěti letech také prudce narostl počet obézních ve věkové kategorii od čtyřiceti do devětačtyřicet let, odhalili vědci.

Thajská vláda hodlá problém co nejdříve vyřešit. Již brzy chce odstartovat masivní kampaň, která bude Thajce nabádat k pravidelně fyzické aktivitě. Nejvíce se doporučuje aerobik, jízda na kola a jóga.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků