Hlavní obsah
Ostrava 29.10.2017 Den otevřených dveří Nové radnice v Ostravě. Akce byla věnována, průmyslu , vědě a technice. Foto: Josef Zajíc

Mozku prospěje ginkgo biloba

Když se kdysi dávno v druhohorách objevil první jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), nebyl na Zemi pravděpodobně nikdo, kdo by jeho význam pro zdraví dostatečně ocenil. Muselo uplynout přibližně 250 miliónů let, aby se dočkal zasloužené pozornosti.

Ostrava 29.10.2017 Den otevřených dveří Nové radnice v Ostravě. Akce byla věnována, průmyslu , vědě a technice. Foto: Josef Zajíc
Mozku prospěje ginkgo biloba

Ačkoli Číňané znali jeho účinky již po staletí, u nás jsme se o něj začali více zajímat až na přelomu posledního tisíciletí. Bylo to v souvislosti se stresem, oběhovými chorobami, negativními civilizačními vlivy na organismus a prodlužováním lidského věku. Jeho přínos pro zdraví prokázaly kromě historických zkušeností i vědecké a klinické studie.  

Pomůže i při impotenci

Listy jinanu dvoulaločného obsahují biologicky aktivní látky, které mají velmi příznivý vliv na zlepšení přísunu krve do mozku a zlepšení přísunu většího množství kyslíku a cukru do buněk. To vede ke zvýšení potenciálu energie, zabránění seskupování krevních destiček a ochraně mozkových buněk. Extrakt z ginkga tak mírní příznaky spojené s nedostatečným prokrvováním mozku a příznaky senility, jako jsou změny nálad nebo ztráta paměti.

Zároveň je účinný při periferních oběhových obtížích, jako jsou závratě, sluchové přeludy či neustálé modrání konečků prstů. Napomáhá koncentraci, zmírňuje premenstruační syndrom, odstraňuje křeče v nohou a říká se také, že pomáhá při impotenci.

Mnoho studentů rovněž zjistilo, že jeho účinky člověk ocení v situacích vyžadujících vysoké soustředění, například ve zkouškovém období. Je to skutečně tak. Ginkgo biloba se již po staletí užívá jako bylinná medicína s takřka zázračnými účinky. Přináší totiž tělesnou a duševní pohodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků