Hlavní obsah
Gynekomastie se u třetiny mužů rozvíjí v důsledku obezity. Foto: Profimedia.cz

Masivně přibývá mužů, kteří si nechávají zmenšit prsa

Podle britských lékařů se výrazně zvýšil počet pacientů mužského pohlaví s nežádoucím zbytněním prsní tkáně. Aby se muži necítili špatně, nechávají si prsa stále častěji zmenšit plastickými chirurgy.

Gynekomastie se u třetiny mužů rozvíjí v důsledku obezity. Foto: Profimedia.cz
Masivně přibývá mužů, kteří si nechávají zmenšit prsa

Gynekomastií se označuje zbytnění prsní tkáně, po němž má muž prsa podobná těm ženským. Mnozí muži se díky tomu cítí trapně, zejména v létě na pláži či u bazénu. V horších stádiích jsou prsa dobře znatelná i přes oděv. Tkáň kolem bradavek je přitom většinou velmi měkká, což je pro mužská prsa netypické.

Onemocnění může trápit především chlapce v období puberty a u třetiny mužů se rozvíjí v důsledku obezity. Řešením je většinou plastická operace.

„Stigma plastických operací pomalu mizí a také si stále více lidí uvědomuje, že jednoduché a bezpečné procedury lze vykonat k velkým změnám ve vzhledu a vizáži celého těla… to může nakonec vést k výraznému zlepšení pocitů z vlastního těla při vystupování na veřejnosti,“ uvedl pro BBC doktor Neil Bustrode z Britské asociace estetické a plastické chirurgie.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků