Hlavní obsah

Manuální lymfodrenáž bojuje s nadváhou

Máte problém s celulitidou? Trápí vás oteklé nohy, cítíte v nich napětí či únavu? Pak jste adept na manuální lymfodrenáž. Ale to nejsou ještě vyčerpány všechny její účinky. Pomáhá také regeneraci těla a odstraňuje z něj škodlivé látky. Povzbudí totiž lymfu k tomu, aby proudila a plnila svůj úkol.

Manuální lymfodrenáž bojuje s nadváhou

"Lymfodrenáž je vhodná také při nachlazení, podporuje činnost bílých krvinek a tím i imunitní systém. Prospěje alergikům. Její účinky se projeví také hubnutím. Zmenší se nejen objem našeho pasu, ale i stehen a hrudníku. Podporuje činnost štítné žlázy, je vhodná při únavovém syndromu a při akné. V tomto případě je třeba ale počítat s tím, že se stav pokožky nejdříve zhorší," uvádí Milena Hlaváčková z Holmes Place, která se zdravotními masážemi a esoterním léčením zabývá již dlouho.

Samozřejmě lymfodrenáž pomáhá i při celulitidě. Čím dřív se začne, tím jsou její výsledky lepší. Flintu do žita nemusejí házet ani starší ženy. I vzhled jejich kůže se dá upravit, nebo dosáhnout alespoň toho, že se její stav nezhoršuje.

"Lymfodrenáž by se v žádném případě neměla provádět tehdy, jestliže má klient diagnózu rakovina. Její buňky by se mohly roznést po celém těle. Pokud není onemocnění zastaveno, tak se do takového zásahu rozhodně nelze pouštět," dodává Milena Hlaváčková.

K nastartování stačí osm hodin

Chceme-li, aby lymfatický systém správně fungoval, musíme mu věnovat osm hodin. Pro udržení optimálního proudění lymfy se pak doporučuje absolvovat je v průběhu tří týdnů a pak navštěvovat odborníka buď jednou měsíčně na 2 hodiny, anebo třítýdenní kúru opakovat za půl roku.

Začíná se vždy stejně: lymfodrenáží pouze horní poloviny těla, která trvá hodinu. Po dvou drenážích hrudníku a rukou se už pracuje s celým tělem, jeho ošetření trvá 120 minut. Postupuje se velmi jemně a masáž je neobyčejně příjemná.

Už po prvním ošetření se viditelně zmenší objem těla. Organismus se začíná zbavovat nahromaděných toxinů. Zkušenosti ukázaly, že ženy, které doposud neúspěšně bojovaly s každým dekagramem nadváhy, začnou po masáži úspěšně shazovat. Jejich metabolismus se vrátí do správných kolejí a především se podpoří harmonizace celého těla.

Je třeba změnit i životosprávu

Na lymfodrenáž by ale měla navazovat i úprava jídelníčku. Přednost dáváme bílým masům a ovoci i zelenině. Naopak se vyhýbáme uzeninám. Dodržujeme spíše šetřící dietu. Je samozřejmě nezbytné omezit kouření, raději vůbec nekouřit. Organismu prospívá dodržování pitného režimu, jednoduše řečeno musíme hodně pít. Na tuto péči o tělo by měly navazovat další procedury - zábaly, hydratace nebo podle potřeby promaštění pokožky.

"Po absolvování procedury dodržujeme spíše klidový režim. To znamená žádné cvičení ve fitcentrech, velký úklid, prostě žádná fyzická námaha. Musíme spíš počítat s tím, že se projeví únava. Pozor je třeba si dát hlavně při řízení auta. V případě, že je to nezbytné, jedeme hodně opatrně.

Někdy se ale paradoxně může stát, že lymfodrenáž klienta velmi povzbudí. Poslouchejme proto signály, které naše tělo vysílá, a pokud je to jen trochu možné, snažme se mu vyhovět. Někdy se dokonce mohou ozvat nedoléčená onemocnění a přechodně se může zhoršit i náš subjektivní pocit.

K čemu slouží lymfatický systém:

V našem těle vedle sebe existují dva systémy. Je to krevní oběh a lymfatický systém. Oba musí fungovat a tělo se bez nich neobejde. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svoji pumpu (srdce), proto se lymfa v těle pohybuje jen díky stahování kosterních svalů a nitrohrudnímu tlaku.

Lymfatické cévy jsou ve většině orgánů těla a slouží k tomu, že z nich odvádějí vodu, ionty a bílkoviny, jejichž hromadění v těle by vedlo k otokům. Lymfa se filtruje v lymfatických uzlinách. Některé z nich jsou hmatné pod kůží, např. na krku, v tříslech, v podpaží, jiné jsou uloženy hlouběji v těle. Kromě toho se zde setkávají cizorodé látky s lymfocyty, a proto zde probíhá řada imunitních reakcí, tvorba protilátek a likvidace choroboplodných zárodků, toxinů a mrtvých bakterií.

Na lymfodrenáž se nemusí klientka nějak zvlášť připravovat. Některá si nejdřív dopřeje sprchu, jde ale spíš o její dobrý pocit. Nejdůležitější je, aby v průběhu prvních pěti ošetření neodjela třeba na dovolenou a masáž vysadila," dodává Milena Hlaváčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků