Hlavní obsah
Říkejte si, že cvičíte a budete hubnout. Foto: Profimedia.cz

Kdo věří, že pohybem hubne, zeštíhlí rychleji

Vědci už dávno prokázali, že psychika je při hubnutí velmi důležitá a celý dietní proces urychluje. Teď dokonce přišli s tvrzením, že když si vsugerujete, že jakýkoliv pohyb, který děláte je cvičení, tělo se tomu podřídí a hubne.

Říkejte si, že cvičíte a budete hubnout. Foto: Profimedia.cz
Kdo věří, že pohybem hubne, zeštíhlí rychleji

Vědci se zaměřili na skupinu 84 pokojských, které uklízely v průměru 15 pokojů denně. Ale ačkoliv se vlastně pohybovaly přinejmenším dostatečně, necítily se a vlastně ani nebyly příliš zdravé.

Vědci je rozdělili do dvou skupin. Polovina pokojských dostala speciální školení. Dozvěděly se, že jejich práce je udržuje fit a také to, kolik kalorií spálí za čtvrt hodiny práce. 60 kalorií se spálí uklízením, 50 luxováním a 40 stlaním postelí. Druhá skupina pokojských školením neprošla.

Úklidové práce jsou vlastně cvičení

Výsledky pokusu překvapily svou rychlostí i autory studie. Během prvního měsíce první skupina pokojských zhubla v průměru o 1 kilogram, snížila procento podkožního tuku o půl procenta a krevní tlak o deset procent! Stav neinformovaných pokojských se nezměnil.

Psycholožka Ellen Langerová, která studii vedla, shrnuje výsledky do zjištění, které může pomoci mnoha ženám v domácnosti nebo na mateřské dovolené: "Stačilo přesvědčivě vysvětlit, že úklidové práce jsou vlastně cvičení, které prospívá. A změna přístupu k práci se okamžitě odrazila i na zdravotním stavu a kondici všech těchto žen."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků