Hlavní obsah

Kdo nezumbuje, jako by nebyl

Toužíte zhubnout, ale posilovny ani hodiny aerobiku vám nic neříkají? Pak pro vás máme něco, co spaluje kalorie, a přitom se do toho nebudete muset nutit. Zumba je totiž sport, který vás prostě baví, a to od začátku do konce, protože člověk má při něm pocit, že necvičí, ale je na jedné velké párty. Aerobní cvičení se základními kroky salsy, merengue, cumbie, reggaetonu a dalších si prostě zamilujete.

Kdo nezumbuje, jako by nebyl

Kouzlo zumby totiž spočívá v kráse a jednoduchosti latinsko-amerických rytmů. Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party.

Navíc díky principu přerušovaného kardio tréninku, jež spočívá ve střídání svižné části s pomalou, dochází ke spalování tuků a tak i efektivnímu formování celého těla.

I když je vše založené na tanci, vůbec to neznamená, že musíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý.

Zumbuje se úplně všude

Zumba se stává fenoménem dnešní doby. Milióny lidí po celém světě propadají této fitness novince a ani Česká republika není výjimkou. Zumbuje se prostě všude. V mnohých městech hodiny Zumby zcela nahradily hodiny aerobiku a každým dnem přibývá i nových certifikovaných instruktorů, jejichž seznam naleznete na stránkách www.aerobic.cz či www.zumbaHit.cz.

Kromě běžných hodin Zumby si lze vybrat ze speciálních kurzů jako je Aqua Zumba - tanec ve vodě nebo Zumba Gold - zaměřená na všechny věkové kategorie včetně seniorů a těhotných maminek či Zumba Toning - jež kombinuje tanec se zvýšením svalové zátěže a s využitím lehkých činek.

Více o Zumbě naleznete i na stránkách www.centrumtance.cz,  www.tanec.cz; www.zumba.com a také v přiloženém videu, který vám tento kondiční tanec více přiblíží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků