Hlavní obsah

Doma u televize tráví většinu času především nešťastní lidé

Nešťastní lidé sedí před televizí. Ti, co jsou šťastní, vyrážejí ven, baví se s přáteli a mají více společenských kontaktů. Podle amerických sociologů šťastnější lidé také častěji volí, více čtou noviny a chodí třebas do kostela. A ti, kteří dřepí před televizí často a dlouho, riskují depresivní stavy.

Doma u televize tráví většinu času především nešťastní lidé

Analýzou rozsáhlé sociální studie se zabýval John Robinson a Steven Martin z University of Maryland. Podle výsledků šťastní lidé byli sociálně aktivnější, zatímco ti nešťastní pasivnější a seděli víc u televize. Ta jim však k pocitu štěstí nepomáhá.

Televize je vůbec nejhorší ze všech pasivních druhů zábavy, protože nevyžaduje vůbec žádnou aktivitu a mnohdy ani mentální.

Mezi nešťastnými je tedy více závislých na televizi, která jim ovšem vůbec nepomáhá ke změně jejich psychického stavu, neboť 51 procent z nich uvádí, že se i přesto nudí a nevědí, co s časem, ve srovnání s 19 procenty šťastných lidí. A 35 procent nešťastných má stále pocit, že nestíhá, ve srovnání s 23 procenty šťastných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků