Hlavní obsah
Do fotografické soutěže můžete posílat snímky stromů z území Prahy. Foto: Aleš Rudl

Chirurg si provedl liposukci před kamerou

Zvýšit oblibu liposukce a dokázat, že to není žádný drastický výkon, se rozhodl americký plastický chirurg z Austinu tím, že si před televizními kamerami odsál tuk přímo na svém těle.

Do fotografické soutěže můžete posílat snímky stromů z území Prahy. Foto: Aleš Rudl
Chirurg si provedl liposukci před kamerou

Přitom však nedělal reklamu plastické chirurgii, ale snažil se divákům ukázat, že liposukcí lze získat také potřebné kmenové buňky, které se mohou uchovat a použít později pro těžké operace či pěstování vlastních tkání.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Uvažovali jste někdy o liposukci?

Operace, které se zúčastnil zakladatel liposukce doktor Yves Gerard Illouz z Paříže, proběhla bez problémů. Šestašedesátiletý plastický chirurg Robert Ersek vyskočil na operační stůl, přikryl si stehna plentou a nechal si od asistenta píchnout lokální umrtvení.  

Hladký průběh zákroku

Pak začal ze své levé části břicha odsávat tuk. S kanylou přitom jezdil pod kůži nesčetněkrát.

"Ten první vpich při odsávání je trochu choulostivý, ale pak už to jde jako po másle. Pokud pacient spolupracuje, jde to lépe," řekl během zákroku Ersek.

"Někdo si může myslet, že se tím snažíme zvýšit kredit Austinu, ale to je hloupost," uvedl po zákroku.  

Metropole liposukce

Ve skutečnosti je hlavní město Texasu mezi zájemci o odsátí tukových polštářů už dlouho známo právě díky Johnu Ersekovi, který byl neoficiálně korunován králem liposukce.

Jeho pacienti se těší výborné péči, doktor Ersek je navíc vždy přesvědčí, aby si uchovali kmenové buňky pro případ vážného zranění nebo choroby.

Anketa
Uvažovali jste někdy o liposukci?
Ano
56.6 %
Ne
43.4 %
Celkem hlasovalo 511 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků