Hlavní obsah

Bicykl je považován za rizikový faktor pro erekční dysfunkci

Jízda na bicyklu může u mužů způsobit problémy pohlavního rázu, například s erekcí. Upozorňují na to vědci, kteří analyzovali urologické potíže, jimiž trpěli zkoumaní muži ať už po pádech z kola či jen z pouhé jízdy na sedle.

Bicykl je považován za rizikový faktor pro erekční dysfunkci

"Silný náraz může u mužů v penisu způsobit zlomení houbovité artérie, přičemž následuje krevní výron do houbovitého tělesa," takzvaný priapismus, vysvětlil odborník na urologii Aldo Franco De Rose. 

Tato nerovnováha pak podle studie předpokládá setrvalou a bolestivou erekci, kvůli níž obvykle musí následovat návštěva u odborníka.

Je nutné zvážit bezpečnostní otázku bicyklů

Stejně tak i malá poškození, která cyklistům přivodí cyklistické sedlo, mohou vyvolat erekční dysfunkci; ta může trvat i několik týdnů, jak se stává profesionálním cyklistům po dlouhých soutěžích. 

Profesor De Rose zdůraznil, že je "nutné opět zvážit bezpečnostní otázku bicyklů". Připomněl, že už "dlouhou dobu se zaznamenávají u cyklistů onemocnění jako zánět močové trubice, zánět předstojné žlázy, močení krve, testikulární torze a necitlivost penisu". Stejně tak je bicykl "považován za rizikový faktor pro erekční dysfunkci", dodal. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků