Hlavní obsah
Rozchod řeší muži i ženy odlišným způsobem. Muži rozchod déle odkládají. Foto: Profimedia.cz

Ženy o rozchodu dokážou rozhodnout dříve než muži

Když už nás vztah nenaplňuje tak, jak bychom si to ideálně představovali, nastává problém. Řešíme v sobě všechna pro a proti a snažíme se najít tu nejideálnější cestu, jak vyhovět nejlépe oběma stranám. Obvykle nejsme schopni rozhodnout se ze dne na den. Jenže ženy se dokážou rozhodnout do jednoho týdne.

Rozchod řeší muži i ženy odlišným způsobem. Muži rozchod déle odkládají. Foto: Profimedia.cz
Ženy o rozchodu dokážou rozhodnout dříve než muži

O ženách se většinou uvažuje jako o těch, které to myslí ve vztahu vážněji a lehkomyslně ho neohrožují. Jenže když jde o rozchod, jsou to ony, kdo dokáže velmi rychle všechno utnout. Podle nového průzkumu totiž ženám trvá rozhodování nad koncem vztahu v průměru asi šest dní, pánové ale o stejném kroku přemýšlejí více než měsíc.

Dvě třetiny toho času přitom muži tráví trápením se nad tímto rozhodnutím, často to řeší s kamarády u piva či při sportu, a probírají také nejtaktnější způsob, jak to celé provést.

Ženy, když mají jasno, nepotřebují hledat kuráž. Pánové ji sbírají v průměru deset dní, než se ke kroku odhodlají. Dámy, když jsou ve vztahu nešťastné a nespokojené a rozhodnou se pro rozchod, učiní tak většinou v nejbližší vhodné chvíli.

Rychlý šok je méně bolestivý

Z průzkumu publikovaného v britském listu Daily Mail také vyplývá, že třiapadesát procent mužů vážně hloubá nad rozchodem, zatímco to stejné v neklapajícím vztahu dělá jen čtvrtina žen.

„Tři čtvrtiny žen to skončí rychle během krátké konverzace, protože věří, že rychlý šok je méně bolestivý než dlouhý a utahaný proces,“ píše Daily Mail.

Naopak osmaosmdesát procent mužů věří, že je potřeba rozchod naplánovat a vést opatrně, aby to protějšek co nejméně bolelo.

„Může to být tím, že jsou muži obecně méně akční, a že mají méně sebevědomí při bezbolestném a rychlém rozcházení. Ať už je to jakkoli, ženy jsou zřejmě lépe adaptovány na to, aby uměly odejít ze vztahu, v němž nejsou šťastné,“ tvrdí autor průzkumu Munir Bello, zakladatel webu pro čerstvě opuštěné muže Sheleft.me.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků