Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Ženy holdující alkoholu častěji zapomenou na chráněný sex

Každý pátek jsou bary a diskotéky plné doufajících mužů a žen, kteří se nezřídka posilňují alkoholem a věří, že tuhle noc uloví úžasný protějšek. Jenže alkohol dodávající sebevědomí či uvolňující úzkosti bourá také jiné zábrany – schopnost kriticky nahlížet na své chování.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Ženy holdující alkoholu častěji zapomenou na chráněný sex

Podle amerických odborníků se zvláště ženy po konzumaci lihových nápojů dopouštějí častěji nechráněného pohlavního styku, análního sexu či skupinových radovánek.

„Nárazové pití značného množství alkoholu vede ke snížené schopnosti rozhodovat se jasně a může lidem dovolit účastnit se chování, jehož by se střízliví neúčastnili. Zpočátku někteří mohou pít s očekáváním, že odbourají jisté zábrany, někteří pijí, protože jsou úzkostní nebo mají špatnou náladu, a čekají, že jim alkohol pomůže ulevit od těchto symptomů,“ tvrdí docent Geetanajali Chander z Johns Hopkins University.

Z rozsáhlé americké studie vyplynulo, že se ženy nakazí pohlavně přenosnou chorobou a podniknou ze zdravotního hlediska rizikový sexuální styk častěji právě po konzumaci značného množství alkoholu na večírku či v baru, než když jsou střízlivé a plně kontrolují své chování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků