Hlavní obsah

Ženy dělají paroháče z mužů s podobnými geny

Genetička Christine Garver-Apgarová z Nového Mexika tvrdí, že při výběru partnera je rozhodující shoda genetických informací. Ženy mají tendenci vybrat si takový protějšek, který je s nimi nejméně shodný. To znamená, že být věrný muži s podobnými geny může být pro ženu neskutečně těžké. Důležité přitom nejsou všechny geny, ale především ty, které kódují imunitní systém. Pokud má muž tyto geny podobné, sexuální odpověď ženy je slabá.

Ženy dělají paroháče z mužů s podobnými geny

Vztah takových dvou lidí je velmi křehký a s největší pravděpodobností dlouho nevydrží. Může se to zdát kruté, ale příroda myslela v tomto případě především na děti, kterým se snaží zajistit nejkvalitnější imunitní systém. Čím více se geny rodičů totiž liší, tím širší a výkonnější obranný systém těla dítě získá.

Christine Garver-Apgarová je přesvědčena, že žena může být jednomu muži nevěrná, ale u jiného tuto potřebu nemá. Podle jejích zjištění genetická podobnost partnera vyvolává v ženě touhu zanášet. Naopak neshoda v genetické informaci umocňuje věrnost. Geny prý hrají v atraktivitě větší roli než fyzický vzhled.

Jiné výzkumy prokazují, že preference žen se mění také během menstruačního cyklu. Zatímco během ovulace touží po mužných a drsných typech, v nejméně plodných dnech dávají přednost naopak jemnějším a pečujícím typům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků