Hlavní obsah

Zápach z úst může zničit milostný život

Každému se líbí něco jiného. Jeden kouká protějšku na ruce, druhý na zadek, třetí na prsa, jiný do očí. Ale většina z nás po sblížení zareaguje naprosto stejně, ať už nás k dokonalému protějšku přitáhnou velká prsa či perfektně tvarovaný a vysportovaný zadek, pokud dotyčný otevře ústa a vyjde z nich nelibý zápach.

Zápach z úst může zničit milostný život

Nepříjemný dech následkem špatné ústní hygieny trápí mnoho lidí, přitom právě zápachu z úst vděčí za krach milostného života nejčastěji.

V Austrálii provedli výzkum u tisícovky lidí a celých 96 procent z nich souhlasilo, že špatný dech a nedostatečná ústní hygiena jsou zabijákem fyzické lásky a navíc téměř znemožňují to, co spojuje milence intimně snad nejsilněji – líbání.

A celých 61 procent dotázaných odpovědělo, že se s dotyčným přestalo ihned líbat a později ho zavrhlo úplně právě kvůli špatné ústní hygieně.

Náročnější na partnerovu dentální péči jsou pak ženy – těm vadí špatná ústní hygiena v 70 procentech případů, mužům jen v 54 procentech.

Špatná ústní hygiena ale ovlivňuje také kariéru a může jedince vyřadit ze společnosti. Přitom také poškozuje zdraví, především srdce a oběhovou soustavu.

Anketa
Jak byste se vyrovnali s tím, kdyby vašemu protějšku začalo zapáchat z úst?
To mi nevadí, každý má nějakou chybu.
2.9 %
Snažil/a bych se s ním cituplně promluvit, ale spíš kvůli ostatním, náš vztah by to nepoznamenalo.
40.8 %
Chvíli bych to ignoroval/a, ale za čas by to byl vážný problém.
16.1 %
Hygiena je pro mě nade vše. Takového člověka ve svém životě nechci.
40.2 %
Celkem hlasovalo 3676 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků