Hlavní obsah
Každý sedmý muž nemá zájem o sex. Foto: Profimedia.cz

Za nezájem mužů o sex může i vysoké sebevědomí žen

Na bolest hlavy se před sexem dosud vymlouvaly především ženy, jenže podle nových průzkumů přibývá stále více mužů, kteří odmítnou sexuální kontakt se svým protějškem a vymluví se na únavu či vyčerpání. Každý sedmý muž ve věku mezi osmnácti a devětapadesáti prý dnes nemá zájem o sex z nejrůznějších příčin.

Každý sedmý muž nemá zájem o sex. Foto: Profimedia.cz
Za nezájem mužů o sex může i vysoké sebevědomí žen

Podle společnosti Men´s Health Forum, která výzkum provedla, se situace za posledních deset let zhoršila o 40 procent. A všichni tito muži navíc patří do skupiny, která nemá žádné fyzické potíže, ale snížené libido z nejrůznějších příčin – prostě nemá zájem o sex. Podle odborníků má vliv na mužské libido moderní žena a snížená hladina testosteronu. Muži se nedokážou vyrovnat se sebevědomou a sexuálně uvědomělou ženou.

Vyjma toho jsou muži přesyceni sexuálními podněty z médií. Internet, televize a časopisy jsou plné sexem motivovaných obrázků a muži raději žijí ideální fantazii než realitu. Stresovaní muži také stále častěji sáhnou po lahvi něčeho ostřejšího a snižují u sebe hladinu testosteronu v krvi. A ten je pro správnou funkci pohlavních orgánů a libido nezbytný.

Anketa
Toužíte po sexu častěji než partner?
Ano, neustále.
60.9 %
Ano, ale jen v určitém období.
15.3 %
Ne, spíše naopak.
15.3 %
Ne, máme naprosto shodné potřeby.
8.5 %
Celkem hlasovalo 12964 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků