Hlavní obsah

Vyjádřená vděčnost je klíčem k životnímu štěstí

Hledáte klíč ke štěstí? Sedněte si a napište všem dopis, smsku či mail, v němž vyjádříte svoji vděčnost. Možná to není jediný recept na životní štěstí, ale podle vědců z Ohia rozhodně zaručený. Nejlepší metodou je pak napsat rukou dopis vděčnosti na papír všem lidem, kteří nějak pozitivně ovlivnili náš život.

Vyjádřená vděčnost je klíčem k životnímu štěstí

Podle docenta Stevena Töpfera z Kent State University jsou expresivní dopisy a texty něčím, co bylo dostupné a vlastní lidstvu již od dob, kdy se v Egyptě před čtyřmi tisíci roky objevil inkoust.

Žijeme v blahobytu, ale jsme nešťastní

„Každý se snaží dosáhnout amerického snu. Jsme bohatší než všechny předchozí generace, konzumujeme více a zažíváme toho více, ale přesto je obrovské množství z nás nešťastných. Otázka, zda je tu něco jednoduchého, co by nás mohlo učinit šťastnějšími, je jednou, nad kterou přemýšlím mnoho let a nad kterou přemýšlí dlouho mnoho lidí,“ uvedl Töpfer ke své studii.

Se svými studenty pak zkoumal, jaký vliv na jejich psychiku a pocit štěstí bude mít psaní dopisů vděčnosti lidem, kteří pozitivně ovlivnili jejich životy. Pravidelné a upřímné psaní takových listů projevujících vděk milovaným lidem vedlo po několika týdnech ke snížení nemocnosti u studentů, omezení depresí a zlepšení imunitního systému i celkové duševní pohody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků