Hlavní obsah

Voňaví muži matou ženu při výběru nejlepšího partnera

Dříve platilo rčení, že pořádný chlap má páchnout potem. Dnes už ale s tímto tvrzením vystačí jen podivíni a zpátečníci. Na nelibý odér si stěžovaly především ženy, jimž se podařilo z dnešních mužů vychovat voňavé elegány. Jenže! Tímto krokem šly tak trochu samy proti sobě. Mužský pot je totiž pro ně velmi významným indikátorem přitažlivosti.

Voňaví muži matou ženu při výběru nejlepšího partnera

Lidský pot totiž obsahuje celou řadu látek, jejichž skladbu ovlivňují geny. A obě pohlaví mají přirozeně schopnost tyto látky analyzovat a přesně tak určit, který protějšek se k nim hodí, jaké má kvality a jak dobré genetické pozadí věnuje jejich dětem. Potomci „správně“ spárovaných dvojic jsou díky tomu více odolné a mají lepší imunitu a vyšší plodnost.

Pach ženy a muže se liší 

Jenže parfémy a deodoranty tyto pachové stopy maskují. A moderní muži tak voní silně deodorantem, parfémem či esencemi z kosmetických přípravků, které zcela mění charakter jejich tělesného pachu. Ženy pak necítí důležité informace a jdou do postele a plodí děti i s muži, kteří se k nim geneticky nehodí.

Dokazuje to studie amerického neurologa Charlese Wysockého, jenž tvrdí: „Lidský pot poskytuje velmi důležité informace zvláště pro ženy.“ Ve své studii pak zjistil, že zatímco ženský pot a důležité pachové informace v něm lze překrýt parfémem jen stěží, u mužů je to naopak snadné. Takže zatímco muži mohou stále pach ženy analyzovat i přes parfém, žena má s voňavým mužem velké problémy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků