Hlavní obsah
Některé sexuální praktiky jsou pro lidi mnohem uspokojivější, aniž by při nich hrozila rizika. Foto: Profimedia.cz

V sexu jsou nejspokojenější příznivci sadomasochismu

Na rozdíl od běžného předpokladu, že lidé provozující svazování, trestání a sadomasochismus sexuálně strádají, nová sexuologická studie z Austrálie prokázala opak. Tito lidé se většinou nijak vážně nepoškozují a jsou v sexu spokojenější než lidé provozující tzv. „normální“ sex.

Některé sexuální praktiky jsou pro lidi mnohem uspokojivější, aniž by při nich hrozila rizika. Foto: Profimedia.cz
V sexu jsou nejspokojenější příznivci sadomasochismu

Studie opírající se o sexuální život dvaceti tisíc Australanů zpracovali sexuologové z University of New South Wales. Podle výsledků se sadomasochismu a podobným praktikám věnují asi dvě procenta dospělé australské populace.

Autoři studie tvrdí, že se lidé hře na dominanci a podřízenost nevěnují na základě sexuálního zneužívání nebo protože sexuálně strádají.

„Naše objevy podporují myšlenku, že svazování, trestání a sadomasochismus jsou jednoduše sexuálním zájmem nebo subkulturou atraktivní pro menšinu,“ tvrdí docentka Juliet Richtersová, jež se svými kolegy závěry studie publikovala v odborném časopise Sexual Medicine.

Je třeba změnit pohled na některé sexuální preference

Z výsledků dále vyplývá, že se podobným praktikám častěji věnují gayové, lesbičky a bisexuálové a že milovníci těchto praktik jsou v sexu všeobecně zvídavější a rádi zkoušejí něco nového.

„Lidé s těmito sexuálními zájmy byli dlouho vnímáni lékaři a právníky jako, v nejlepším případě, poškození a potřebující terapii, a v nejhorším, nebezpeční a vyžadující zákonnou regulaci,“ uvedla docentka Richtersová s tím, že doufá v nápravu vadného a stereotypního vnímání lidí s touto sexuální preferencí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků