Hlavní obsah
Slunné počasí poskytlo krásný výhled na Český les i Šumavu Foto: Jan Kaše

V Číně zavládla svatební horečka

Zamilované páry po celé Číně spěchají se svatbou, aby to stihly ještě před příchodem roku kohouta, který je už podle čínského lunárního kalendáře na dohled. Ten prý totiž není pro uzavírání manželství příznivý.

Slunné počasí poskytlo krásný výhled na Český les i Šumavu Foto: Jan Kaše
V Číně zavládla svatební horečka

Tentokrát začíná lunární cyklus poměrně pozdě - 9. února. To znamená, že nebude zahrnovat "li-čchun", příznivý den, který je počátkem Svátků jara.

A vinou toho si nový rok kohouta vysloužil pochybnou pověst "roku vdov", tedy nešťastného období pro uzavírání manželství. Svátky jara považují Číňané a mnozí Asijci za největší a nejvýznamnější ze svátků a slaví jej tradičně v rodinném kruhu.

Podle čínských médií zaznamenaly úřady po celé zemi prudký nárůst registrací sňatků, protože lidé se honem snaží vstoupit do manželství ještě před koncem roku opice.

"Ačkoliv je 'rok vdov' holý nesmysl, fakt, že se lidé snaží vyvarovat se ho, odráží jejich silnou touhu po šťastném manželství," komentoval to sociolog z šanghajské univerzity Čang Jou-te.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků