Hlavní obsah

Transexuál se stane matkou i biologickým otcem

Muž, který podstoupí operaci, která jej kompletně promění v ženu, si chce ještě před zákrokem zajistit, že bude otcem. Nechal proto zmrazit své sperma, které bude použito k umělému oplodnění jeho lesbické přítelkyně. Informaci přinesl zpravodajský server Ananova.

Transexuál se stane matkou i biologickým otcem

Zamilovaný pár z Londýna - zatím muž a žena - zjistil, že jejich sexuální orientace je odlišná, než se dosud oba domnívali. Muž se cítí jako žena v cizím těle, proto si nechá změnit pohlaví, jeho přítelkyně se zase přiznala, že ji přitahují příslušnice stejného pohlaví.

Ještě než spolu začnou žít jako lesbičky, chtějí založit rodinu, cizí sperma však odmítají. Proto vymysleli, jak toho docílit.

List The Brisbane Courier-Mail napsal, že podle ujednání bude mít dítě dvě matky, přičemž jedna z nich bude zároveň jeho biologickým otcem.

Partneři museli odletět až do Spojených států, kde si vybrali embrya, z nichž se narodí děvčátko. Tento postup selekce je totiž ve Velké Británii nezákonný.  

Členové asociací pro rodinu a dítě však jednání páru razantně odmítají a považují jej za odporný. "Zkusit vysvětlit takovému malému dítěti hádanku, když se ptá, kdo je a odkud přišlo, je dobrý recept na jeho zmatení," tvrdí liberální demokrat Lord Alton.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků