Hlavní obsah
Dovolená u moře prospívá i sexuálnímu zdraví jedince. Foto: Profimedia.cz

Tajemství nejúčinnějších afrodiziak

Za největší zabijáky libida jsou považovány stresové hormony, nedostatek vitaminu D a testosteronu v krvi. Za nejúčinnější afrodiziaka lze tedy považovat vše, co si dokáže s tímto vším poradit. Podle odborníků nefunguje nic lépe než letní dovolená u moře, kde se dokáže člověk uvolnit a kde si také dopřává ve větší míře slunění kůže, v níž se tvoří hodně vitaminu D. Dovolená a slunění proto zvyšují výrazně chuť na sex.

Dovolená u moře prospívá i sexuálnímu zdraví jedince. Foto: Profimedia.cz
Tajemství nejúčinnějších afrodiziak

K tomu, aby tělo dobře sexuálně fungovalo, je zapotřebí většinou uvolnění a dostatek pohlavních hormonů. U mužů i žen sexuální chtíč vyvolává a ovlivňuje testosteron. Pokud je ho v těle dost, jsou muži i ženy snadno vzrušiví, mají na sex často chuť a snáze dosáhnou vyvrcholení. Naopak nedostatek testosteronu způsobuje impotenci a ztrátu libida. Pokud se k tomu přidá působení stresových hormonů, bývá člověk často neschopen sexuálních aktivit a dostavují se i jiné zdravotní potíže.

Jenže jakmile vyjede na dovolenou, hodí problémy za hlavu a užívá si naplno volna. Hladina stresových hormonů prudce poklesne a v kombinaci se sluníčkem, které ovlivňuje syntézu vitaminu D v kůži a ten zase produkci pohlavních hormonů, dojde k prudkému oživení libida. Navíc status „neznámosti“ v cizím prostředí vyvolává v člověku chuť na sex s neznámými partnery.

Podle nového britského průzkumu si sex s neznámým mužem na dovolené bez obav dopřává 40 procent žen mladších třiceti let. Pro třicet procent takových Britek je pak velmi lákavé užívat si erotické radovánky venku a nejlépe na pláži. Každá desátá Britka mladší třiceti let měla na týdenní dovolené pět a více mužů.

Z rozsáhlého průzkumu společnosti Miss Travel vyplynulo, že nejatraktivnějším národem jsou Italové, nejatraktivnější pro sexuální románky jsou přírodní krásy Řecka a nejčastěji na dovolené ženy loví muže po setmění v nočním baru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků