Hlavní obsah
Muži prý nejvíce komplexů získávají právě při srovnávání svého mužství s kamarády. Foto: Profimedia.cz

Syndrom pánských sprch se týká většiny mužů

Sebevědomím mužů hned tak něco neotřese. Pánové však mají jednu slabinu, která se jich dotýká téměř vždy - své mužství. Přestože je většina mužů s velikostí a tvarem svého penisu spokojena, mají tendence se neustále porovnávat a to především se svými kamarády. Podle většiny sexuologů i psychologů jsou totiž muži přímo posedlí svým mužstvím a při sebemenší odchylce z toho dělají mnohem větší drama, než jejich partnerky.

Muži prý nejvíce komplexů získávají právě při srovnávání svého mužství s kamarády. Foto: Profimedia.cz
Syndrom pánských sprch se týká většiny mužů

Kolem velikosti penisu panuje všeobecně řada mýtů. Podle vědců mají lidé přímo zdeformovaný pohled na velikost průměrného penisu. Přestože podle sexuologa Petra Weisse dosahuje v České republice plně ztopořený penis průměrné délky asi 15 cm, průměru 3,7 cm a obvodu 11,2 cm, muži stále nesmyslně touží po penisu s velikostí 20–25 cm.

A to i přesto, že většina žen i odborníků tvrdí, že při uspokojování ženy na velikosti pánského údu nezáleží. Muži tak svou neschopnost uspokojit partnerku zcela mylně přisuzují malému či úzkému penisu. Ve skutečnosti je zatím jen um a zkušenosti muže.

Nesmyslné srovnávání s přáteli

Muži to však stále řeší a to dokonce víc než ženy, kterých se to také týká. Podle doktorky psychologie Annabely Chanové z Melbourne je to dáno především tzv. syndromem pánských sprch. Muži totiž mají neustále tendence své mužství srovnávat a porovnávat se svými kamarády. A to nejčastěji ve společných sprchách, kde se především po sportovních aktivitách často potkávají. Odtud pochází tedy i pojmenování tohoto syndromu.

Muži tedy nejvíc komplexů získávají právě při srovnávání svého mužství s kamarády. "Je až s podivem, kolik mužů řeší svou velikost a šířku penisu, aniž by museli, jelikož patří mezi ty, které příroda obdařila. Přesto na svém penisu hledají nedokonalosti a velmi často se srovnávají s nesrovnatelným," upozorňuje pro Daily Telegraph psycholožka.

Velikost jako ukazatel sebevědomí

Bohužel velikost penisu pak hraje i velkou úlohu ve vnímání sebe samého a míry sebevědomí.

"Obecně lze říci, že muži s nadprůměrným penisem mají nejen více sebevědomí a sebeúcty, ale celkově jsou se svým zdravím i životem spokojenější," dodává Chanová.

Přitom mnohdy nejde o velikost jako takovou, ale právě o spokojenost se sebou. Pokud se muž smíří s tím, co má, dokáže být nejen lepším milencem, ale i sebevědomějším a spokojenějším mužem.

Podle odborníků by se muži neměli bát s tímto problémem navštívit psychologa či sexuologa. V takových případech totiž bývá psychoterapie účinější metodou než všelijaké přípravky a přístroje na zvětšení penisu, kterými si muži mohou mnohdy více ublížit, než pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků