Hlavní obsah
Nezávislý život bývá často náročnější než život v partnerském vztahu. Foto: Profimedia.cz

Singles jsou podle odborníků fenomén dnešní doby. Podle údajů Českého statistického úřadu tvoří již 30 procent českých domácností. Jenom za posledních 15 let počet single domácností vzrostl o 555 tisíc. Za vše může dnešní doba, která nabízí nepřeberné množství možností.

Nezávislý život bývá často náročnější než život v partnerském vztahu. Foto: Profimedia.cz
Stále více mužů i žen žije bez partnera

Každý z nás ročně potká více potenciálních partnerů než naši prarodiče za celý život.

„Nekonečná možnost volby však paradoxně vede k tomu, že výběrem partnera často strávíme více času než ve vztahu samotném. Často se navíc stane, že nakonec uděláme volbu, se kterou nejsme spokojeni a koloběh se opakuje,“ vysvětluje Martina Horáková ze seznamovací sítě Leyter.com. Řada lidí proto nakonec rezignuje. Šance najít si vhodného partnera se navíc snižuje s věkem.

Nezávislý život bývá často náročnější než život v partnerském vztahu. Každopádně je drahý. Když někdo žije sám, nemá se s kým podělit o splátku hypotéky, účty za energie či náklady na auto. I proto si singles často dobře rozmyslí, než v práci podají výpověď. Ve srovnání se svými ženatými či vdanými kolegy platí rovněž vyšší daně.

Vyšší podíl single domácností souvisí také s měnící se náladou společnosti. Ta nyní umožňuje každému vést plnohodnotný pracovní i soukromý život bez ohledu na rodinný stav.

„Každopádně neplatí, že kdo je dnes single, musí být navždy. Existuje řada způsobů, jak se s někým seznámit a moderní technologie tento proces ještě více usnadňují,“ uzavírá Martina Horáková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků