Hlavní obsah
Edna Purviance a Charlie Chaplin udržovali kromě pracovního i milostný vztah. Foto: Profimedia.cz

Slavný erotoman Charlie Chaplin

Která mužská vlastnost je pro ženy nejpřitažlivější? Na to se mě nedávno zeptali v jedné anketě. Pátral jsem ve všech možných výzkumech, abych nestřílel jen tak od boku. A světe, div se, nevyšla z toho ani tělesná krása, ani svalová hmota, dokonce ani tučné bankovní konto. Tou nejatraktivnější drogou, tím nejmocnějším afrodiziakem je mužova proslulost, tedy popularita. A taky pověst proutníka. Dokáže ženy přitahovat jako zázračná mucholapka.

Edna Purviance a Charlie Chaplin udržovali kromě pracovního i milostný vztah. Foto: Profimedia.cz
Slavný erotoman Charlie Chaplin

Typickým příkladem hypersexuálního svůdce, který nebyl nadán žádnou zvláštní tělesnou krásou ani fyzickými předpoklady, byl známý Charlie Chaplin. Trpěl zřejmě určitou sexuální úchylkou: obdivem k extrémně mladým ženám.

Byl člověkem, kterého bychom dnes mohli označit jako "workholika". Práce mu byla návykovou drogou. A stejnou měrou byl posedlý i sexem. Tvrdil, že souložil i mezi jednotlivými filmovými záběry. Ale sexu se věnoval také, když se začínal nudit.

Chaplin upřednostňoval mladé dívky, nejlépe panny

Zásadně dával přednost velmi mladým dívkám. Výsledkem byla čtyři legitimní manželství. Tři z nich uzavřel se ženami mladšími 18 let. Měl jedenáct dětí a celý harém mladých milenek. Své sexuální avantýry označoval za osmý div světa. Byl hrdý na to, že jeho hlavním koníčkem je deflorace sexuálně nezkušených panen. "Nejkrásnějším přírodním výtvorem je mladá dívka, která právě začíná rozkvétat," tvrdil.

Už v mládí vzal pod svá ochranná křídla čtrnáctiletou Mildred Harrisovou, které slíbil filmovou kariéru. Místo ní však dívka ohlásila těhotenství a musela se slavit svatba. Těhotenství se posléze ukázalo jako falešný poplach. Mildred porodila teprve až za rok. A sice chlapečka s těžkými vrozenými vadami, který za tři dny po porodu zemřel. Manželství bylo rozvedeno dva roky nato, v roce 1920.

Charlie neuznával antikoncepci, zvláště pak kondom

Chaplinovou specialitou bylo to, že ze své partnerky neudělal jen milenku, ale i herečku. Svou druhou manželku Litu Grey si vyhlédl už v roce 1914, když jí bylo sotva šest let. Ve dvanácti už představovala hlavní dětskou hrdinku jeho filmu. V roce 1923, v průběhu filmování Zlatého opojení, už s ní slavný Charlie prokazatelně provozoval petting.

Upovídaná a indiskrétní Lita posléze vylíčila své sexuální zážitky. Včetně toho, že popsala údajně nadměrně veliké přirození svého idolu. Později docházelo také k četným žárlivým scénám a výčitkám. Lita Chaplinovi vmetla do tváře, že představuje pouze jednu ze stovek jiných milenek. "Nikoliv ze stovek, nýbrž z tisíce," opravil ji Charlie.

Jmenovaná si rovněž postěžovala na Chaplinovu nechuť k používání antikoncepce. Zejména se mu prý hnusil kondom. Není proto divu, že Lita Grey už v šestnácti letech s tehdy pětatřicetiletým Chaplinem otěhotněla.

Mistr ji nejprve přemlouval k potratu. Potom nabízel 20 tisíc dolarů, když si vezme někoho jiného. Posléze však pod nátlakem rodiny kapituloval a v roce 1924 se s ní oženil. Už na svatební cestě však své novopečené manželce doporučoval sebevraždu skokem pod vlak. Manželský život byl neradostný. Novomanželka odmítala orální sex. Nechtěla přistoupit ani na skupinové sexuální aktivity. Za dva roky skončil tento svazek rozvodem.

Z vášnivé lásky se často vyklubaly pokusy o sebevraždy

Třetí Chaplinovo manželství bylo zahaleno tajemstvím. Měl si údajně vzít dvacetiletou herečku Paulette Goddardovou. Svatba se měla odehrávat na soukromé jachtě. Charlie však podplatil lodníka, aby vytrhl stránku z lodního deníku. Takže slídící novináři vyšli naprázdno.

V roce 1941 Chaplin potkal dvaadvacetiletou Joan Barry, která ve filmových ateliérech absolvovala kamerové zkoušky. Jak už to tak bývá, z vášnivé lásky se vyklubaly zase pokusy o sebevraždu. I když jmenovaná dostala zaplacenou letenku do New Yorku a rozhodla se pověsit herectví na hřebík. Opakovaně se pak vracela do Chaplinova domu v Los Angeles, kam se vloupala, rozbíjela okna a nakonec skončila v roce 1943 na 30 dní ve vězení. Pikantní je to, že v té době byla už tři měsíce s Chaplinem těhotná.

Na seznamu jeho milenek bylo několik desítek slavných žen. Mezi nimi herečka Pola Negri nebo Clare Sheridan, neteř Winstona Churchilla. Své manželské romány pak Chaplin ukončil s Oonou, sedmnáctiletou dcerou dramatika O'Neilla. Do své smrti zplodil ještě osm dětí. Poslední v úctyhodném věku 70 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků